Purhab Szigetelés - Purhabguru - 1

Tetőszigetelés

A tetőszigetelés az épületek egyik legfontosabb része, melynek célja, hogy megvédje az épületet a külső hőingadozástól, csökkentse az energiaveszteséget és javítsa az otthon kényelmét. A megfelelő tetőszigetelés nemcsak a hőmérséklet szabályozásában játszik kulcsszerepet, hanem a hangszigetelésben és a tűzvédelemben is.

Telefon

+3620 243 2036

E-mail

info@purhabguru.hu

Megbízható szigetelőt keres?

Vegye fel velünk a kapcsolatot!

Miért van szükség a tetők szigetelésére?

A tetőszigetelés az épületek energiahatékonyságának növelése szempontjából kulcsfontosságú. A statisztikák szerint az energia-veszteség akár 25-30%-a is a tetőn keresztül történhet, ha az nem megfelelően szigetelt. Ez jelentős hatással van az otthonok és épületek energiafogyasztására és költségeire.

Purhab lakossági szolgáltatásaink

A tetőszigetelés fontosságának főbb okai:

  1. Energiaveszteség csökkentése: A megfelelő tetőszigeteléssel az energia-veszteség jelentősen csökkenthető, ami alacsonyabb fűtési és hűtési költségeket eredményez.
  2. Kényelem növelése: A szigetelt tetők jobban tartják a hőt télen és hűvösebbek maradnak nyáron, így az otthonok kényelmesebbé válnak.
  3. Pénz megtakarítása: A csökkentett energiafogyasztás kevesebb költséget jelent a háztartások számára.
  4. Környezetvédelem: A kevesebb energiafelhasználás csökkenti a károsanyag kibocsátásokat, ami kedvező a környezet számára.

Táblázat az energia-veszteség forrásairól az épületekben:

ForrásEnergiaveszteség százaléka
Tető25-30%
Falak
30-35%
Ajtó és ablakok20-25%
Padó10-15%
Ez a táblázat rámutat arra, hogy míg a falak a legnagyobb energia-veszteség forrásai, a tetők szigetelése is létfontosságú a teljes energiahatékonyság növelése érdekében, hiszen a második legnagyobb felület, ahol a hő távozni tud a tető és a födém.

Melyik a legjobb hőszigetelő anyag?

A tetőszigetelési anyagok kiválasztásánál fontos figyelembe venni az anyagok hőszigetelő képességét, tartósságát, költségeit és egyéb tulajdonságait. A purhab az egyik legnépszerűbb szigetelőanyag, de mit tud összevetve más hagyományos szigetelési megoldásokkal?
Purhab: A purhab lehet nyitott cellás, vagy zárt cellás szerkezetű. Mindkettő kiváló hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik. A zárt cellás purhab hővezetési tényezője (lambda érték) körülbelül 0,020-0,022 W/mK, ami azt jelenti, hogy rendkívül hatékonyan gátolja a hő átadását. A nyitott cellás purhab hővezetési képessége 0,034-0,036 W/mK között alakul, ami szintén kiváló érték. A két anyag közötti különbség a hőszigetelési értéken túl abban is rejlik, hogy a nyitott cellás purhab páraáteresztő, így vízszigetelésre nem alkalmas, ellenben kiváló hangszigetelő tulajdonságokkal is bír és ellenáll a légmozgásnak. A zárt cellás purhab sűrűbb szerkezetének köszönhetően a jobb hőszigetelési érték mellett vízzáró, párazáró rétegként is alkalmazható. A zárt cellás purhabok mindegyike, illetve a nyitott cellás purhabok közül tanúsítvánnyal rendelkezők önkioltó, tüzet nem tápláló, tűzálló anyagok. A purhab bármilyen felületen megtapad, legyen az vízszintes vagy függőleges, akár mennyezetre is felhordható segédanyag használata nélkül.

Tetőszigetelés purhabbal

Purhab ipari szolgáltatásaink

Összehasonlítás más szigetelési anyagokkal:

  1. Kőzetgyapot: A kőzetgyapot természetes anyagokból készül, szálas szerkezetű és jó hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik. Lambda értéke körülbelül 0,04 W/mK. Bár nem olyan hatékony, mint a purhab, a kőzetgyapot tűzálló és hangszigetelő tulajdonságokkal is rendelkezik. Légáteresztő, páraáteresztő anyag, ami rosszul tolerálja a légmozgást. Felrakásához segédanyag szükséges (háló, ragasztó)
  2. Polisztirol: A polisztirol szintetikus anyag, amelynek lambda értéke körülbelül 0,038 W/mK. Könnyű és könnyen kezelhető, de nem olyan tartós, mint a purhab vagy a kőzetgyapot. Felrakásához segédanyagok (ragasztó) szükséges.
  3. Cellulóz: A cellulóz újrahasznosított papírból készül. Lambda értéke körülbelül 0,040 W/mK. Bár nem olyan hatékony hőszigetelőként, mint a purhab, a cellulóz környezetbarát és megújuló forrásból származik. Alapanyagából adódóan nem tűzálló, be tud izzani és ezáltal jelentős füstöt bocsát ki, de nem lobban lángra. Mivel papír darálékról beszélünk, ezért alkalmazása csak olyan jól körbehatárolt felületeken alkalmazható, ahonnan nem tud kiszóródni az anyag, vagy a szél nem tudja elhordani. Egy erre alkalmas porszívóval a szigetelés bármikor felszedhető.

Táblázat a különböző szigetelési anyagok hővezetési tényezőiről (lambda érték):

 

Szigetelési anyagLambda érték (W/mK)
Purhab (zárt cella)0,021 – 0,022
Purhab (nyitott cella)0,034 – 0,036
Kőzetgyapot0,040
Polisztirol0,038
Celluloz0,040


Ez a táblázat rámutat arra, hogy a purhab a legjobb hőszigetelő képességgel rendelkezik a felsorolt anyagok közül. További ér a purhab alkalmazása mellett, hogy a polisztirol (EPS) illetve a kőzetgyapot esetén az alapanyag költséget jellemezően meghaladja a segédanyagok és a felhelyezéshez szükséges munkaköltség együttese. A purhab szigetelés és más fújt- vagy szórt szigetelés esetén, mint például a  – a kapott négyzetméter ár már a felhordás, kiszállás, alapanyag és munkadíjat is tartalmazza. Ár érték arányban tehát a purhab szigetelések a legköltséghatékonyabb szigetelések közé tartoznak. A hőszigetelő anyag kiválasztásánál figyelembe kell venni az anyagok egyéb tulajdonságait is, a költségeken kívül a páraáteresztő képességet, vagy pont a párazáró képességet, hangszigetelési képességeket, bonthatóságot, tartósságot, vagy akár a felhelyezés munka és időigényét is.

Tetőszigetelés purhabbal kívülről

Miért érdemes purhabos tetőszigetelést választani?

A purhabos tetőszigetelés az elmúlt években egyre népszerűbbé vált a szakemberek és a háztulajdonosok körében egyaránt. Ennek számos előnye van, amelyek közül néhányat alább részletezünk:

Legjobb ár-érték arány

Kezdeti beruházás és hosszú távú megtérülés:

Mint bármilyen szigetelés, a purhabos szigetelés kezdeti költsége is magasabbnak tűnhetnek, a hosszú távú megtakarítások miatt ez a legjobb befektetés. Összehasonlítva más hőszigetelési megoldások teljes kivitelezési költségével, abszolút nyertesként hozható ki a purhabos szigetelés, mivel összeségében ez fog a legkevesebbe kerülni és az egyik leggyorsabban kivitelezhető szigetelési megoldás. Az energiafogyasztás csökkenése révén a purhab gyorsan megtérül, és a következő években jelentős megtakarítást eredményez.

Minőség és költség összehasonlítása:

Amikor az anyagok minőségét és költségét összehasonlítjuk, a purhab kiváló ár-érték arányt kínál. Az anyag extrém hosszú élettartama, sokoldalú használhatóság, számos pozitív tulajdonsága, mint például a terhelehtőség – akár lépésállóság is vagy betonkeménységig -, vagy hogy nem költöznek bele kártevők, rovarok, kisállatok, a penésznek való ellenállása a kezdeti költség az anyag kiváló hőszigetelő képességével és tartósságával együtt értelmezhető.

Kitűnő hőszigetelő képesség

Lambda érték és hatékonyság

A purhabnak rendkívül alacsony a lambda értéke, ami azt jelenti, hogy kiváló hőszigetelő képességgel rendelkezik. Ezáltal minimalizálja a hőveszteséget és hőbevitelt az épületen keresztül.

Zárt cellás szerkezet

A zárt cellás szerkezete kiváló hőszigetelő képessége mellett párazárásra/vízszigetelésre is alkalmas. Több sűrűségű zárt cellás purhab is létezik, a beltéri 35 kg/m3 sűrűségtől egészen a kültéri 80-85 kg/m3 sűrűségig. A legkönnyebb zárt cellás anyag is tökéletesen lépésálló, minden alátámasztás nélkül alkalmas arra, hogy biztonsággal sétáljunk rajta. A legsűrűbb anyagok pedig például lapostetők szigetelésére és vízzárására alkalmasak, de pincék külső oldalának szigetelésére is tökéletesen használhatóak.

Videó lejátszása

Kiváló hangszigetelés

Zajcsökkentés városi környezetben

A purhab nyitott cellás purhab szerkezete nemcsak a hő, hanem a hang átadását is gátolja. C kategóriás hangszigetelő anyag minősítéssel is rendelkezik, ami a legjobbak közé emeli. Habos szerkezet elnyeli a rezgő, kopogó, zörgő hangokat, ami különösen városi környezetben vagy zajos környezetekben élők számára lehet előnyös. Tetőszigetelés esetén a lemezeken tapasztalható kopogást jelentős mértékben csökkenti, födémszigetelés esetén a különböző életterek zajhatásait segít kiküszöbölni. Több szórakozóhelyen is látni mennyezeten, mint hangszigetelő anyag, amivel igyekeznek izolálni az épület többi részében élőktől a zajokat.

Résmentes, hézagmentes és hőhídmentes megoldás

A purhabot 55-60 fokra melegítve, egy nagyon finom, festékszóróhoz hasonló szórópisztollyal hordják fel a felületre. Az apró szemcsék minden kis repedésbe, hézagba, lyukba bejutnak, majd a felülettel találkozva elindul a jól ismert habosodás, duzzadás. A purhab maximálisan kitölti a rendelkezésére álló helyet, nem hagy réseket, buborékokat, tökéletesen hézagmentesen és résmentesen lezárja a tereket. Ezt semmilyen más szigetelő anyaggal nem lehet ilyen szinten elérni. A purhab a bele issza magát a legapróbb felületi egyenetlenségebe, ott megduzzad és véglegesen hozzáragad és felülethez. A purhabnak oldószere sincs, a felülettől csak vágással lehet eltávolítani.

Fenntarthatóság

Környezetbarát megoldás

A purhab hosszú élettartamú és nem igényel karbantartást. Emellett nem szívja magába a vizet, így nem veszíti el hőszigetelő képességét nedvesség hatására. Mivel nem UV álló az anyag, ha olyan helyen használjuk, ahol napsütés érheti, akkor egy festékréteg felhordásával gondoskodhatunk az UV állóságról. Megfelelő felületkezelés esetén akár 20 évig sem kell megismételni ezt a kezelést.

Megújuló források

Néhány purhab termék megújuló forrásokból is készül, ami tovább növeli környezetbarát jellegét.

Tűzvédelem

Tűzgátló adalékok

Bár a purhab önmagában nem tűzálló, speciális adalékokkal tűzgátló tulajdonságokkal rendelkező purhabot is gyártanak, amelyek megfelelnek a legszigorúbb tűzvédelmi előírásoknak. Nyitott cellás purhab esetén erről minőségi tanúsítványt állítanak ki a gyártók és forgalmazók, zárt cellás purhab esetén pedig csak ilyen anyagok készülnek.

Biztonság és védelem

A tűzgátló purhab növeli az épületek tűzvédelmi biztonságát és csökkenti a tűzveszély kockázatát. Fa tetőszerkezet vagy fa födém esetén kimondottan javasolt a purhab szigetelés használata.

Tartós megoldás

Stabilitás és tartósság

A purhab stabil és nem süllyed el vagy zsugorodik össze az idő múlásával, így évtizedekig megőrzi eredeti formáját és hőszigetelő képességét. Mivel egy habosított két komponensű ragasztóról beszélünk, gerendák vagy szarufák közé felhordva kiválóan eloszlatja a szerkezet terhelését, hiszen minden egyes építőelemet összeragaszt egymással azok teljes felületére eloszlatva a terhelést. A fafödémen tapasztalható recsegéseket és ropogásokat jelentős mértékben csökkenti, akár teljesen meg is szünteti.

Karbantartásmentes

A purhab nem igényel karbantartást, ami hosszú távon további költségmegtakarítást jelent.

Energiahatékonyság

Csökkentett energiafogyasztás

A purhabos szigetelés jelentősen csökkenti az energiafogyasztást, ami nemcsak a költségek csökkentését, hanem a káros kibocsátások csökkentését is eredményezi.

Környezetvédelmi előnyök

A kevesebb energiafelhasználás csökkenti a káros kibocsátásokat, ami kedvező a környezet számára és segít az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésében.

Összehasonlító táblázat a purhab és más szigetelési anyagok költséghatékonyságáról
(10 év alatt):

Purhab Szigetelés - Purhabguru - 2

Ez a táblázat rámutat arra, hogy bár a purhab kezdeti költsége magasabb lehet, hosszú távon a legköltséghatékonyabb megoldás az energia-megtakarítások révén.

Megbízható szigetelőt keres?

Vegye fel velünk a kapcsolatot!

Nyitott vagy zárt cellás purhab szigetelést kell alkalmazni tetőszigetelésnél?

A tetőszigetelés kulcsfontosságú az energiahatékonyság és az otthoni kényelem szempontjából. Amikor purhabot választunk tetőszigeteléshez, gyakran merül fel a kérdés: nyitott vagy zárt cellás purhabot érdemes alkalmazni? Mindkét típusnak megvannak a maga előnyei, ezért fontos megérteni a különbségeket és az alkalmazásukat.

Nyitott cellás purhab

A nyitott cellás purhab lágyabb és rugalmasabb, ami azt jelenti, hogy páraáteresztő képességgel rendelkezik. Súlyát tekintve 12-15 kg/m3 sűrűségű anyagról beszélünk, tehát ahol ez fontos szempont, a szerkezetet sem terheli tovább plusz súllyal. Ez különösen fontos a tetőszigetelésnél, ahol a páraáteresztő réteg megakadályozza a nedvesség felhalmozódását a szarufák közötti térben.

Előnyök:

  • Páraáteresztő: A nyitott cellás purhab lehetővé teszi a pára áthaladását, így csökkentve a penész és a rothadás kockázatát a szerkezetben.
    Könnyű: Mivel a nyitott cellás purhab sűrűsége alacsonyabb, kevesebb terhet ró a tetőszerkezetére.
  • Költséghatékony: Jelentősen olcsóbb, mint a zárt cellás változat, így családi ház esetén költséghatékony megoldást kínál.
  • Hangszigetelő: Fontos tulajdonsága a nyitott cellás poliuretán habnak, hogy habos, buborékos szerkezete miatt kiválóan nyeli el a hangokat, így a hőszigetelés mellett hangszigetelésre is használják.

Hátrányok:

  • Alacsonyabb hőszigetelő képesség: A nyitott cellás purhab hőszigetelő képessége alacsonyabb, mint a zárt cellásé, így vastagabb rétegben lehet szükséges a megfelelő szigetelés eléréséhez. Ahol van megfelelő hely a hőszigetelő anyag felhordására, ott ugyan annak a hőszigetelési értéknek az eléréséhez bár több nyitott cellás habot kell felfújni, mint zártat, költségét tekintve még ez a vastagabb hab is olcsóbb, mint a zárt cellás hab.
  • Jobb mint a kőzetgyapot: A “rosszabb” hőszigetelő érték a nyitott cellás purhab esetén megtévesztő lehet, ugyanis például a kőzetgyapot szigeteléssel összehasonlítva 10-15%-al jobb hőszáteresztési képességgel rendelkezik!
Tető szigetelése purhabbal, belülről

Zárt cellás purhab

A zárt cellás purhab sűrűbb és keményebb, ami kiváló hőszigetelő és párazáró tulajdonságokkal rendelkezik. A tetőszigetelés során a zárt cellás purhab kiváló választás lehet, különösen olyan helyeken, ahol a szigetelésnek ellen kell állnia a külső elemeknek, vagy lépésállóságra van szükség, esetleg vízszigetelésre.
Megkülönböztetünk beltéri és kültéri zárt cellás poliuretán habokat. Az elnevezésük tökéletesen lefedi az alkalmazási területeiket is. A beltéri zárt cellás purhabok kiválóan alkalmasak keskeny helyek esetén egy magas hőszigetelési érték biztosítására, a beltérben tapasztalható kondenzáció megakadályozására, például lemezgarázsok, lemeztetők, csarnokok, raktárak tetején vagy oldalán. De mezőgazdasági területen is használhatóak, például állattartó telepeken, ahol fontos, hogy a vegyszereknek ellenálló, akár magasnyomású mosóval is tisztítható felületeket kapjunk.
A kültéri zárt cellás purhabok kiválóan alkalmasak lapostetők szigetelésére, betonfödémek, hullámpalák felújítására, vízszigetelésére, udvarok, pincetetők, felüljárók szigetelésére, ahol akár nagyobb forgalom is terheli a felületet. Házak alapjainak, pincéinek külső szigetelése és vízzárása is megoldható ilyen zárt cellás purhab alkalmazásával.

Előnyök:

  • Magas hőszigetelő képesség: A zárt cellás purhabnak kiváló a hőszigetelő képessége, ami azt jelenti, hogy vékonyabb rétegben is hatékony szigetelést biztosít.
  • Tartósság: A zárt cellás purhab keményebb és ellenállóbb, így hosszú élettartamú megoldást kínál a tetőszigeteléshez.
  • Vízálló: Nem szívja magába a vizet, így a tető szigetelése nem veszíti el hőszigetelő képességét nedvesség hatására.

Hátrányok:

  • Magasabb költség: A zárt cellás purhab ára magasabb, mint a nyitott cellásé, mivel sokkal sűrűbb anyag, így a kívánt szigetelési vastagság eléréséhez 3-5-8-szor annyi anyag is kellhet, mint a nyitott cella alkalmazása esetén..
  • Nem páraáteresztő: Mivel nem engedi át a párat, fontos, hogy a szigetelt térben legyen megfelelő párazáró réteg vagy szellőztetési, légcserélő lehetőség.

Melyik szigetelés a legjobb választás?

A választás nagyban függ az adott projekt követelményeitől és a költségvetéstől. Ha a legfontosabb a magas hőszigetelés és a tartósság, akkor a zárt cellás purhab a legjobb választás. Ha a költségvetés szoros és a páraáteresztés fontos, akkor a nyitott cellás purhab lehet a megfelelő választás.

Milyen előnyei vannak a purhabos tetőszigetelésnek a kőzetgyapot vagy a polisztirol szigeteléshez képest?

A purhabos szigetelés kiváló hőszigetelő képességgel rendelkezik, gyorsan és egyszerűen alkalmazható, és kiválóan tapad a szarufákhoz, fóliához és más felületekhez. Míg a kőzetgyapot és a polisztirol szigetelőanyagok is hatékonyak, a purhab gyakran jobb hőszigetelést biztosít a tető számára, töredék idő alatt felhordható, amivel munkaköltséget lehet megspórolni, illetve nem igényel egyéb ragasztó vagy háló alkalmazását.

Milyen vastag purhab rétegre van szükség a tetőszigetelésnél?

A szükséges vastagság függ a tető adottságaitól és a kívánt hőszigetelési értéktől. Általánosságban elmondható, hogy a purhabnak akár néhány centiméteres vastagsága is elegendő lehet a megfelelő hőszigetelés érdekében.

Alkalmazható-e purhabos szigetelés családi ház esetén?

Igen, a purhabos szigetelés kiválóan alkalmas családi házak tetőszigetelésére. Különösen akkor érdemes ezt a megoldást választani, ha a házban problémák vannak a hőszigeteléssel, például túl meleg nyáron vagy túl hideg télen.

Szükséges-e párazáró réteg a purhabos szigetelés feletti?

A zárt cellás purhab nem páraáteresztő, így nem igényel külön párazáró réteget. A nyitott cellás purhab esetén azonban fontos lehet egy párazáró réteg alkalmazása a belső oldalon. A felület aláfóliázását akkor szoktuk javasolni, ha nem szeretnénk a felületeket véglegesen összeragasztani egymással.

Mennyi idő alatt szárad meg a fújható purhab a tetőszigetelés során?

A purhab gyorsan reagál és rövid idő alatt, extrém rövid idő alatt – 2-3 másodperc – megszilárdul. Az anyag megkeményedése mellett fontos, hogy mivel 55-60 fokos anyag kerül kifújásra, a kihülésre is hagyni kell időt, mielőtt tovább dolgoznánk a felülettel.

Milyen hőmérsékleten lehet alkalmazni a purhabos szigetelést?

A nyitott cellás purhabok esetén +5 fokos felületi hőmérséklettől lehet elkezdeni dolgozni. A zárt cellás purhab már kevésbé reagál jól a hidegre, itt +10 fokos felületi hőmérsékletre van szükség ahhoz, hogy a kifújt anyag meg tudjon duzzadni a kívánt mértékben.

Mennyi ideig tart a purhabos tetőszigetelés élettartama?

A purhabos szigetelés élettartama átlagosan 20-30 év is lehet. Amennyiben megfelelően lett alkalmazva és nincsenek káros környezeti hatások, az élettartama ennek akár a többszöröse is lehet.

Milyen biztonsági óvintézkedéseket kell betartani a purhabos szigetelés alkalmazása során?

Fontos, hogy megfelelő védőfelszerelést (maszk, kesztyű, védőszemüveg) viseljünk a purhab alkalmazása során, és biztosítsuk a megfelelő szellőzést a munkaterületen. Teljes arcot eltakaró maszk nélkül a fújási területre belépni szigorúan tilos!

Milyen környezeti hatásai vannak a purhabos szigetelésnek?

A purhab gyártása során különböző vegyi anyagokat használnak, de a kész termék stabil és nem bocsát ki káros anyagokat. Néhány purhab termék megújuló forrásokból is készül, ami tovább növeli környezetbarát jellegét.

Mennyibe kerül a purhabos tetőszigetelés egy átlagos családi ház esetén?

A költségeket több tényező is befolyásolja

Megbízható szigetelőt keres?

Vegye fel velünk a kapcsolatot!

Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK) a purhabos tetőszigeteléssel kapcsolatban

Purhab Szigetelés - Purhabguru - 3

Purhab szigetelés: Felhasználási területek

A purhab szigetelés kiváló hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik, ami számos alkalmazási területen előnyös lehet. A következőkben bemutatjuk a purhab szigetelés leggyakoribb felhasználási területeit:

Családi házak szigetelése

A családi házak esetében a purhab szigetelés kiváló választás lehet, mivel gyors és hatékony megoldást kínál a hőszigetelésre. Akár régi, felújítás alatti házaknál, akár új építésűeknél is alkalmazható.

Belső falszigetelés

A purhab szigetelés kiválóan alkalmas belső falak szigetelésére is, különösen ahol a pára és a meleg levegő közötti különbség miatt kondenzáció léphet fel.

Tetőszigetelés

A tetőszigetelés során a purhabot közvetlenül a szarufák alá vagy közé fújhatják, biztosítva a tető kiváló hőszigetelését.

Födém szigetelés

A födémre szórt purhab szigetelés kiválóan alkalmas a hőveszteség csökkentésére, különösen télen, amikor a meleg levegő felfelé áramlik.

Lapostető szigetelés

A lapostetők esetében a purhab szigetelés gyors és hatékony megoldást kínál, különösen ahol a tetőszigetelési munkálatoknak gyorsan kell megtörténniük.

Tetőtér szigetelés

A tetőtéri szobák gyakran melegebbek nyáron és hidegebbek télen. A purhab szigetelés ezen területek szigetelésére is kiválóan alkalmas, miközben nem veszítünk a hasznos alapterületből.

Faház szigetelés

A faházak esetében a purhab szigetelés kiváló választás lehet, mivel a fa természetes anyag, amely kiegészíti a purhab szigetelő tulajdonságait.

Vízszigetelés

A purhab vízálló tulajdonságokkal is rendelkezik, így alkalmas nedves területek, például pincék vagy alagsorok szigetelésére is.

Trapézlemez szigetelés

A trapézlemezek közötti purhab szigetelés kiváló hőszigetelést és hangszigetelést biztosít, különösen ipari létesítményekben.

Lemezgarázs szigetelés

A könnyű és gyorsan összeállítható lemezgarázsokat extrém mértékben kimerevíti a purhab szigetelés, megakadályozza a kondenzációt és védi a garázsban tárolt értékeket a fagyoktól vagy a nyári forróságtól

Padlás szigetelés

A padlások gyakran felelősek a hőveszteségért egy házban. A purhab szigetelés gyors és hatékony megoldást kínál a padlás szigetelésére.

Hullámpala szigetelés

A hullámpala tetők alatti purhab szigetelés kiváló hőszigetelést biztosít, és megakadályozza a meleg levegő kiszökését.

Ipari felhasználási területek

Az ipari létesítmények, csarnokok, raktárak, magtárolók és gabonatárolók szigetelésére is alkalmazható a purhab, köszönhetően annak gyors alkalmazhatóságának és kiváló hőszigetelő tulajdonságainak.

Nem biztos, hogy Önnek melyikre van szüksége?
Vegye fel a kapcsolatot velünk, szakértőink segítenek!

E-mail

info@purhabguru.hu

Telefon

+3620 243 2036

E-mail

info@purhabguru.hu

Telefon

+3620 243 2036

Évindító Akció, -15%! Részletekért kattints!

X