info@purhabguru.hu
Telefon
+3620 243 2036
A legjobb födémszigetelési megoldás kiválasztásakor figyelembe kell vennünk nemcsak az anyagköltséget, hanem a telepítési költségeket, a szigetelés hatékonyságát és tartósságát is. A purhab szigetelés különösen előnyös lehet, mivel magas hőszigetelő képességgel bír, gyorsan és egyszerűen telepíthető, ráadásul kiválóan illeszkedik a szerkezethez, megakadályozva a hőhidak kialakulását, így növelve az épület energiahatékonyságát.
+3620 243 2036
info@purhabguru.hu
Megbízható szigetelőt keres?
Vegye fel velünk a kapcsolatot!
Ez az oldal egy átfogó, részletes leírás a purhabos födémszigetelésről. Ha most nincs ideje az egész leírást elolvasni, összegyűjtöttük Önnek a legfontosabb tudnivalókat:
A födémszigetelés alapvető eleme minden épületnek. Nemcsak, hogy jelentős energiamegtakarítást eredményezhet, de hozzájárul az otthoni komfortérzet növekedéséhez is. Mindannyian tudjuk, hogy a meleg felfelé száll, így a megfelelően szigetelt födém csökkenti a hőveszteséget télen, miközben nyáron megóvja a ház belsejét a túlzott felmelegedéstől. Emellett a szigetelés hozzájárul a környezet védelméhez is, mivel kevesebb fűtésre vagy hűtésre van szükség, így csökken a fosszilis energiahordozók felhasználása és a károsanyag-kibocsátás.
Köztudott, hogy az épületek második legnagyobb felülete, ahol a hőt leadják illetve felveszik, az nem más, mint a födém vagy a tetőszerkezet. A hőveszteségünk 35-40%-a a falakon keresztül, még 30-35%-a a födémen keresztül történik. Ebből a két számból is jól látszik, hogy bár a födém harmada a falfelületnek, arányaiban mégis itt veszítjük el a legtöbb hőt! Tehát ha valahol érdemes a legjobb minőségű szigetelést választani, akkor az pont ez a felület, mert itt nyerhetjük vagy veszíthetjük négyzetméterre vetítve a legtöbbet!
A padlásfödém szigetelése során többféle anyag és módszer közül választhatunk. Minden anyagnak megvannak a saját előnyei és hátrányai, ezért fontos megismerni azokat, hogy a lehető legjobb döntést hozhassuk otthonunk számára.
A megfelelő anyag kiválasztásánál vegyük figyelembe az épület szerkezetét is, ugyanis nem mindegy, hogy párazáró, vagy páraáteresztő anyaggal szigetelünk! Egy rossz helyen lévő párazárás penészedést, vizesedést eredményezhet!
A purhab szigetelés kimagasló előnyei a födémszigetelés terén vitathatatlanok. Kiváló hőszigetelő képessége és alacsony lambda értéke miatt az egyik legjobb választás a hatékony és gazdaságos hőszigetelésre. A purhab könnyen illeszkedik a födém minden zegzugába, kitöltve a repedéseket és hézagokat, így megszakítja a hőhidakat és maximalizálja a szigetelés hatékonyságát. A purhab alkalmazása gyors és tiszta munkát tesz lehetővé, nem igényel nagy előkészítést, és azonnal jelentős hőmegtakarítást eredményezhet.
Tökéletesen illeszkedik a ház szerkezetéhez, mivel párazáró és páraáteresztő verzió is létezik, így attól függően, hogy a ház miként épült/épül, van lehetőségünk kiválasztani a tökéletes megoldást!
Egybefüggő, rés- és hézagmentes szigetelést bármilyen fújható purhab szigeteléssel el lehet érni, de ennél többet is nyújt ez a szigetelési módszer. Nyitott cellás poliuretán hab használata esetén páraáteresztő réteget, még zárt cellás purhab esetén lépésálló párazáró réteget hozhatunk létre. Hőszigetelése akár kétszer hatékonyabb mint ugyan olyan vastag kőzetgyapot/üveggyapot szigetelésnek, tehát 10 cm zárt cellás purhab 20 cm kőzetgyapottal egyenértékű.
Évek alatt sem esik össze, öntartó, önhordó szerkezet, mely nem terheli az épület szerkezetét, hanem hozzáad ahhoz, segít eloszlatni az egyes elemekre eső terhelést, csökkenti a recsegéseket, ropogásokat. Hőszigetelő tulajdonságait hosszú évtizedeken keresztül megőrzi, így biztosítja a tökéletes szigetelését otthonunknak!
A lambda érték azt mutatja, hogy az anyag mennyire jó hőszigetelő; minél alacsonyabb ez az érték, annál jobb a szigetelő képessége az anyagnak. Ebből kifolyólag a purhab kiemelkedő a többi anyaggal szemben.
A polisztirol szigetelőanyagok, mint az EPS (expandált polisztirol) és az XPS (extrudált polisztirol) kiválóan alkalmazhatók födémszigetelésre. Ezek legnagyobb előnye a nedvesség elleni ellenálló képességük, ami hosszú élettartamot és állandó szigetelési értéket biztosít. Az EPS különösen költséghatékony megoldás, mivel alacsony áron kínál viszonylag jó hőszigetelést. Az XPS kiváló mechanikai terhelhetősége miatt járható helyeken is előnyös választás lehet. Azonban ezeknek a termékeknek a legnagyobb gyengesége a purhabhoz képest magasabb lambda értékük, ami azt jelenti, hogy azonos hőszigetelési értékek eléréséhez vastagabb réteg szükséges, ezáltal több helyet foglalnak el a födémen, és nagyobb lehet a hőhidak kialakulásának esélye. A résekbe, illesztésekbe nem lehet az anyagot bedolgozni, ugyanis könnyen eltörik, szemcsésedik. Nagy hátránya az anyagnak, hogy az illesztéseket össze kell ragasztani, valamint jelentős mennyiségű ragasztóra van szükség a födémhez való hozzáragasztáshoz is. Egyenetlen felületek esetén rések és hézagok alakulnak ki, amin keresztül képes elengedni a meleget, illetve kiváló búvóhely a rágcsálóknak és bogaraknak is. Mivel párazáró anyag, ezért a födém esetén csak a legritkább esetben alkalmazható hőszigetelő anyag, ugyanis az élettérből a tető felé távozó pára ki tud csapódni a szigetelés alján, majd összegyűlik víz formájában a födémen, ahonnan visszacsorog a nedvesség a házba.
A kőzetgyapot egy természetes alapanyagból készült szigetelőanyag, amely remek hangszigetelő képességgel is rendelkezik, ezenkívül tűzálló tulajdonságai miatt biztonságos választás. A legnagyobb előnye, hogy a hangszigetelés mellett jó hőszigetelő képességekkel is bír, valamint ellenáll a magas hőmérsékleteknek és a tűznek. Azonban gyengesége, hogy viszonylag magas nedvességfelvétellel rendelkezik, ami csökkentheti szigetelési képességét az idő múlásával, különösen ha nem megfelelően van beépítve és védve a külső hatásoktól. Emellett magasabb a lambda értéke, mint a purhabnak, ami kevésbé előnyös a hőszigetelés szempontjából.
Kimondottan rosszul tolerálja a légmozgást, a szálas felépítése miatt a szél könnyen kikapja a rétegek közül a meleget. A legjobb eredményt úgy lehet elérni, ha két fólia réteg közé kerül be a szigetelés, ami viszont jelentősen megdrágítja az alkalmazását, így nem is szokták alkalmazni.
A szálas anyag másik hátránya, hogy semmilyen teherhordó képessége sincs, így azon túl, hogy nem lépésálló, idővel a saját súlya alatt is összeroskad az anyag, aminek hatására hőszigetelő képességének akár felét is el tudja veszíteni néhány év leforgása alatt. Az egymásra helyezett rétegek ezt a folyamatot felgyorsítják, erősítik, márpedig a mai elvárások már 30 cm vagy ennél is vastagabb szigetelés alkalmazását írják elő.
Az üveggyapot szigetelés legnagyobb előnye az ár-érték arányban rejlik, hiszen viszonylag olcsón kínál megfelelő hőszigetelést. Könnyű súlya miatt könnyen kezelhető és gyorsan beépíthető, valamint jó hangszigetelő tulajdonságokkal is rendelkezik. Azonban gyengesége, hogy az idő múlásával hajlamos összeesni és veszíteni szigetelő képességéből, különösen, ha nedvesség éri. Továbbá, mint nem fújható anyag, nehezebb lehet az egyenetlen felületek vagy nehezen hozzáférhető területek szigetelése. És habár ár-érték arányban jól teljesít, lambda értéke magasabb, mint a purhabé, ami azt jelenti, hogy vastagabb rétegben kell alkalmazni a hasonló hőszigetelési teljesítmény eléréséhez.
Az üveggyapot és a kőzetgyapot szigetelés a legelterjedtebb szigetelési megoldások, viszont kevesen vannak tisztában azzal, hogy a két anyag mennyire kényes a bánásmódra, hol lehet ideálisan alkalmazni, és milyen vastagság szükséges a kívánt eredmény eléréséhez. Mivel idővel összeesik, érdemes 15-30%-al több anyagot használni belőlük, ami viszont a rendelkezésre álló nettó hasznos alapterületet fogja drasztikusan csökkenteni.
Az üveggyapot és kőzetgyapot szigetelés súlya igen jelentős, és mivel nem önhordó, öntartó megoldások, a szerkezetett folyamatosan fogják a súlyukkal terhelni. Hőhídmentes illesztésük nehezen, vagy sehogy sem valósítható meg, a szűk helyek kitöltése, feltöltése általában nem szokott megvalósulni kellemetlen szúrós tapintásuk miatt.
Vegye fel velünk a kapcsolatot!
A fújható üveggyapot előnye, hogy egyszerűen és gyorsan beépíthető, még a nehezen hozzáférhető helyeken és egyenetlen felületeken is. A fújható anyagok képesek kitölteni a legkisebb réseket is, így csökkentik a hőhidak kialakulásának esélyét, ami javítja a szigetelés általános hatékonyságát. Az üveggyapot szigetelés rugalmassága azonban nem csak előny, hanem gyengeség is lehet; mivel az anyag idővel összeeshet és így az eredeti szigetelési tulajdonságait veszítheti el.
A fújható üveggyapot gyengesége még, hogy bár a telepítése gyors és hatékony, az anyag hőszigetelő képessége idővel csökkenhet, ha nedvesség éri, ami csökkentheti energiahatékonyságát. Emellett a purhabhoz képest magasabb lambda értékkel rendelkezik, ami azt jelenti, hogy ugyanazért a hőszigetelési hatásért vastagabb réteg szükséges, ez pedig több helyet foglalhat el a padlástérben.
Előnyként szokták említeni, hogy a ház elemei a későbbiekben is hozzáférhetőek maradnak, ha valamit ki kell bontani a fújható üveggyapot egyszerűen félre söpörhető vagy össze porszívózható. Ez ugyanakkor hátrány is, mert ha egy szelesebb padlásunk van, akkor a légmozgás könnyedén egyik vagy másik oldalra fújhatja a teljes szigetelésünket. A rágcsálók esetében is megvan az a veszély, hogy fészkeket tudnak benne kialakítani, akár magának a szigetelésnek a felhasználásával, akár az általa nyújtott védett helyekbe való beköltözéssel.
A purhabos födémszigetelés sokféle helyzetben kínál ideális megoldást, legyen szó új építésről vagy meglévő szerkezetek utólagos szigeteléséről. Lássuk, kinek és miért lehet ez a legjobb választás:
A legköltséghatékonyabb megoldást keresőknek
Azok számára, akik a leghatékonyabb szigetelést szeretnék a legkedvezőbb áron, a purhabos födémszigetelés kiváló választás. A purhab alacsony hővezetési tényezője révén kisebb vastagságban is képes ugyanazt a szigetelési hatékonyságot nyújtani, mint más anyagok vastagabb rétege. Ez hosszú távon jelentős megtakarítást eredményez az energiafogyasztásban.
Utólagos szigetelést igénylőknek
Azoknak, akiknél már áll a ház, de utólagosan szeretnék javítani az otthonuk hőszigetelését, szintén a purhabos megoldás lehet a leginkább előnyös. A purhab egyszerűen befújható a meglévő szerkezetek közé, így minimalizálva a felújításhoz szükséges bontás mértékét és költségeit.
Új családi ház építőinek
A családi ház építésekor a purhabos szigetelés lehetőséget biztosít arra, hogy már az elején magas hőszigetelési standardokat állítsunk be. A purhab gyorsan és hatékonyan alkalmazható, így az új építésű otthonok energiahatékonyságát kezdettől fogva maximalizálja.
Ipari létesítmények tulajdonosainak
Nedves környezetben élőknek
Ahol a nedvesség jelent problémát, ott a purhab zárt cellás szerkezete megvédi a szerkezeteket a víz behatolásától és a penész kialakulásától. Pincék, fürdőszobák és konyhák szigetelésére is ideális választás lehet.
Olyan környezetben, ahol a páraáteresztés a fontosabb, ott nyitott cellás purhabbal egy lépésben oldhatjuk meg a hőszigetelést és a pára áteresztést is.
Gyors kivitelezést preferálóknak
A purhabos szigetelés rendkívül gyorsan alkalmazható, így azok számára, akiknek fontos a gyors kivitelezés, például rövid határidők miatt, ideális megoldás. Egybefüggő felületek esetén akár 400-500 nm is leszigetelhető egyetlen nap alatt, de családi házas környezetben, ahol rések, hézagok vannak, ott is 200-250 nm/nap felhordható. Elmondható tehát, hogy egy családi ház komplett szigetelése 1-2 nap alatt tökéletes minőségben elvégezhető.
Mivel a kifújt két komponensű szigetelés intenzív habosodásba kezd, ezért a szigetelés minősége nem függ a kivitelező kedvétől vagy kézügyességétől! A megfújt felületen a habosodás következtében minden rés és hézag feltöltésre került, és tökéletesen egybefüggő, illesztés és varratmentes szigetelés jön létre. A fújást végző szakember kézügyessége csupán a feleslegesen kifújt anyag mennyiségét befolyásolja, ugyanis ha valahova kevesebb anyag jutott, azt szabad szemmel bárki bármikor láthatja és pótolhatja.
Hangszigetelést igénylőknek
A purhabos szigetelőanyagok közül számosnak magas a tűzállósági besorolása, ami hozzájárul az épület tűzbiztonságának növeléséhez. Ezek az anyagok lassítják a tűz terjedését, és nem terjesztik a lángokat, így azok számára, akik számára a tűzbiztonság kiemelten fontos – például családi házaknál, óvodáknál, iskoláknál vagy olyan ipari létesítményeknél, ahol gyúlékony anyagokat tárolnak –, a purhabos szigetelés lehet az egyik legmegfelelőbb opció.
Vegye fel velünk a kapcsolatot!
A födém szigetelés költségeinek kalkulálásakor több alapvető költségtényezőt kell figyelembe vennünk, melyek között az anyagköltség és a munkadíj a legjelentősebbek.
Az anyagköltség minden szigetelési módszernél lényeges kiadás. Ez magában foglalja a szigetelőanyag beszerzésének költségeit, mely a választott anyag típusától, minőségétől, vastagságától és a szigetelendő terület nagyságától függ. A purhabos szigetelés esetében, ha a Purhabguru végzi a kivitelezést, a kiajánlott összeg már magában foglalja az összes felmerülő költséget, így nincs szükség további kiadásokkal számolni.
Ez egy jelentős előnyt jelenthet a purhabos szigetelés mellett döntők számára, mivel a teljes költség előre kiszámítható és nem tartalmaz rejtett díjakat. Más hagyományos szigetelési módszereknél, mint például a kőzetgyapot vagy polisztirol táblás szigetelés esetében, az anyagköltségen felül még hozzáadódik a munkadíj, ragasztók, kötőelemek, szállítás költségek is, amely gyakran akár a szigetelőanyag árának többszöröse is lehet lehet.
Munkadíj
A munkadíjat a kivitelezés nehézségi foka, a hozzáférhetőség, a szigetelendő terület mérete és a szükséges idő befolyásolja. Míg a Purhabguru által kivitelezett purhabos szigetelésnél a munkadíj már benne van az árajánlatban, addig más szigetelési munkáknál ez külön kerül felszámításra. Ez azzal is jár, hogy az összköltség gyakran a kétszeresére nőhet, hiszen az anyagköltségen felül a munkaerő költségét is fedezni kell.
További költségek lehetnek, mint például az előkészítés, a szállítás, a speciális eszközök használata vagy a hőszigeteléshez szükséges kiegészítő anyagok, mint a párazáró fóliák vagy rögzítőelemek. Ezek a költségek projekt-specifikusak és változhatnak az igényektől függően.
A födémszigetelésének költségkalkulációja során tehát különösen fontos a választott szigetelési módszer és kivitelező alapos megválasztása, mivel ezek a döntések jelentős hatással vannak az összköltségre és a szigetelés minőségére egyaránt.
A padlás szigetelése elsődleges lépés a hatékony energiahasználat felé. A purhab szigetelés kiváló hőszigetelő képességének köszönhetően csökkenti a hőveszteséget, így kevesebb energia szükséges a fűtéshez télen és a hűtéshez nyáron. Ez közvetlenül a fűtési és hűtési költségek jelentős csökkenését eredményezi. A purhab szigetelés hosszú távon is megtérül, mivel a szigetelőanyag ellenáll a külső hőmérséklet-ingadozásoknak és stabilizálja a belső hőmérsékletet, csökkentve ezzel a fűtési rendszerek terhelését.
A megfelelően szigetelt padlás hozzájárul a lakótér állandó és kellemes belső hőmérsékletének fenntartásához. A purhab szigetelés egyenletes hőmérsékletet biztosít az év minden szakában, ami növeli a lakók komfortérzetét. Ez a szigetelési módszer különösen előnyös, mivel kitölt minden rést és repedést, így nincs hőhid vagy szellőzési probléma, ami huzatot okozhat.
A födémszigetelés nem csak közvetlen előnyökkel jár a tulajdonos számára, hanem hozzájárul a környezet védelméhez is. A kevesebb energiafogyasztás révén csökken a szén-dioxid-kibocsátás, ami pozitív hatással van a globális felmelegedés elleni küzdelemre. A purhab szigetelés hosszú élettartama miatt kevesebb anyagot kell cserélni és kevesebb hulladék keletkezik, ami szintén környezetkímélő megoldásnak számít.
Ezért, ha a födémszigetelésről van szó, a purhab szigetelés a legjobb választás, hiszen ezekkel a tulajdonságaival kiemelkedik más szigetelési módszerek közül és biztosítja az otthona hosszú távú kényelmét és védelmét.
Vegye fel velünk a kapcsolatot!
A purhab szigetelés kiváló hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik, ami számos alkalmazási területen előnyös lehet. A következőkben bemutatjuk a purhab szigetelés leggyakoribb felhasználási területeit:
Családi házak szigetelése
A családi házak esetében a purhab szigetelés kiváló választás lehet, mivel gyors és hatékony megoldást kínál a hőszigetelésre. Akár régi, felújítás alatti házaknál, akár új építésűeknél is alkalmazható.
Belső falszigetelés
A purhab szigetelés kiválóan alkalmas belső falak szigetelésére is, különösen ahol a pára és a meleg levegő közötti különbség miatt kondenzáció léphet fel.
Tetőszigetelés
A tetőszigetelés során a purhabot közvetlenül a szarufák alá vagy közé fújhatják, biztosítva a tető kiváló hőszigetelését.
Födém szigetelés
A födémre szórt purhab szigetelés kiválóan alkalmas a hőveszteség csökkentésére, különösen télen, amikor a meleg levegő felfelé áramlik.
Lapostető szigetelés
A lapostetők esetében a purhab szigetelés gyors és hatékony megoldást kínál, különösen ahol a tetőszigetelési munkálatoknak gyorsan kell megtörténniük.
Tetőtér szigetelés
A tetőtéri szobák gyakran melegebbek nyáron és hidegebbek télen. A purhab szigetelés ezen területek szigetelésére is kiválóan alkalmas, miközben nem veszítünk a hasznos alapterületből.
Faház szigetelés
A faházak esetében a purhab szigetelés kiváló választás lehet, mivel a fa természetes anyag, amely kiegészíti a purhab szigetelő tulajdonságait.
Vízszigetelés
A purhab vízálló tulajdonságokkal is rendelkezik, így alkalmas nedves területek, például pincék vagy alagsorok szigetelésére is.
Trapézlemez szigetelés
A trapézlemezek közötti purhab szigetelés kiváló hőszigetelést és hangszigetelést biztosít, különösen ipari létesítményekben.
Lemezgarázs szigetelés
A könnyű és gyorsan összeállítható lemezgarázsokat extrém mértékben kimerevíti a purhab szigetelés, megakadályozza a kondenzációt és védi a garázsban tárolt értékeket a fagyoktól vagy a nyári forróságtól
Padlás szigetelés
A padlások gyakran felelősek a hőveszteségért egy házban. A purhab szigetelés gyors és hatékony megoldást kínál a padlás szigetelésére.
Hullámpala szigetelés
A hullámpala tetők alatti purhab szigetelés kiváló hőszigetelést biztosít, és megakadályozza a meleg levegő kiszökését.
Ipari felhasználási területek
Az ipari létesítmények, csarnokok, raktárak, magtárolók és gabonatárolók szigetelésére is alkalmazható a purhab, köszönhetően annak gyors alkalmazhatóságának és kiváló hőszigetelő tulajdonságainak.